اینترنت و مبلمان در دنیا

اینترنت و مبلمان در دنیا

اینترنت و مبلمان در دنیا 800 557 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

امروزه با گسترش تکنولوژی در ابعاد مختلف از تولید گرفته تا ارتباطات روند شکل گیری و پیشبرد بازار های جهانی تغییرات عمده ای داشته. شاید یکی از عوامل اصلی این تغییرات را بتوان اینترنت دانست. اینترنت قواعد بازار سنتی را بهم ریخت و از خرده فروشی تا بیزینس های کلان را تحت تاثیر قرارد داد.

بزرگترین نمونه خرده فروشی آنلاین در جهان وبسایت آمازون (AMAZON.COM) است که بعد از ورود به بازار تاثیر بسزایی روی مردم داشت، حالا مردم می توانستند اطلاعات بیشتری نسبت به کالای مورد نظرشان داشته باشند، آن را بررسی کنند و با توجه به نمونه های موجود بهترین قیمت را خریداری نمایند، این شرایط برای چه کسمی ایده آل نیست؟! طبق آمار جهانی به گفته سازمان ملی آمار آمریکا بیش از ۸۰٪ از جمعیت آمریکای شمالی خریدشان را تحت تاثیر وبسایت آمازون انجام می دهقد حتی اگر از وبسایت دیگری خرید کنند یا جالب تر از آن از فروشگاه فیزیکی خرید خود را انجام دهند. نکته جالب اینجاست که اینترنت عمده فروشی یا بیزینس های BTO B را هم تحت تاثیر قرار داده. بزرگترین عمده فروشی دنیا در حال حاضر وبسایت علی بابا (ALIBABA.COM) می باشد که در چین واقع است و حجم تجارت چین را به شدت گسترش داده است. دلیل این امر هم بر آورده شدن نیازهای بازار آزاد و دموکراتیک شدن هرچه بیشتر این بازار توسط بسمتر اینترنت و با خدمات اینگونه وبسایت ها.

در این فضای مدرن بازار که وبسایت ها نقش عمده ای در بازار ایفا میکنند و هم به نقع تولید کننده تمام میشود و هم به نقع خریدار یک دسته وبسایت هم وجود دارد که ارزش های افزوده متفاوتی ارایه میدهند. در حقیقت دسته ای هم هستند که کالا یا صنعتی خاصں را ھدف قرار دادہ و بر اساس نیازھایی خاص مشتری و صنعت فعالیت می کنند، یکی از بزرگترین آنها وبسایت های تخصصی فروش کالا و خدمات مبلمان و دکوراسیون است. در حال حاضر در زمینه اینترنت و مبلمان صدها فروشگاه آنلاین در سراسر دنیا در حال فعالیت می باشند که مزیت های قابل توجهی نسبت به مارکت های عمومی مثل آمازون دارند و گواه بر این صحبت نیز میزان توجه مخاطب به آنها و در نتیجه فروش بالا به نسبت فروشگاه های آنلاین عمومی است.