با جنس های متنوع چوب مبل آشنا شوید

با جنس های متنوع چوب مبل آشنا شوید

با جنس های متنوع چوب مبل آشنا شوید 300 300 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

چوب مبل

ساختمان اصلی انتخاب شما

یک ماه بیشتر به آمدن عید نمانده ! خوب معلوم است یک سری از خانواده ها مثل همیشه مشغول خرید و تعویض اسباب و اثاثیه ی  منزلشان هستند . یکی از این خریدها ، میتواند خرید مبل باشد . اما چه مبلی؟با چه کیفیتی و با چه چوبی؟ چوب؟؟بله چوب!!! چوب مبل یکی از اصلی ترین بخش ساختمان مبل است .

به نحوی که اگر چوب خوبی در ساختمان و اسکلت مبل استفاده نشده باشد ، حتما و قطعا شانس بقای مبل را کم خواهد کرد . در خرید مبل باید به نوع چوب مبل دقت نظر بیشتری داشته باشیم . اما متاسفانه بعضی ها فقط و فقط به زیبایی و زرق و برق مبل و یا مدل روز بودن آن توجه میکنند . در حالی که چوب مبل اصلی ترین قسمت مبل است و اهمیت بسیاری دارد . برای اینکه ما بتوانیم مبلی با چوب عالی و محکم انتخاب کنیم از دوستان و آشنایانی که در این زمینه سررشته دارند و یا کارگاه تولیدی مبل دارند کمک بگیریم و یا به صورت حضوری از نزدیک بازدید داشته باشیم و در عین حال مشورت نیز بگیریم .

بعضی از کارگاه های تولیدی کشور به منظور حمایت از کالاهای داخلی از چوب های داخل کشورمان و بعضی دیگر از چوب های وارداتی در اسکلت مبل خود استفاده می کنند تا به نظر خود بتوانند مشتری های بیشتری را جذب خرید مبل خود کنند .

چوب مبل انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارا می باشند از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱ – چوب گردو :

درخت گردو چوب تلخی دارد . حشرات و موجودات موذی به ندرت نزدیک آن می آیند . شاید به همین خاطر است که در چوب مبل از آن استفاده می شود تا از خطرات احتمالی حمله حشرات در امان بمانند . این چوب  هم گران است و هم با دوام که یکی از پرکاربرد ترین نوع چوب در صنعت مبل است و در قسمت های منبت کاری شده در مبلمان های سلطنتی استفاده می شود .

 ۲ – چوب روس :

این چوب همانطور که از نامش پیداست روسی است و از کشور روسیه وارد می شود . یکی از بهترین و مرغوب ترین چوب های وارداتی همین چوب است . در اکثر مبلمانهای کلاسیک از این نوع چوب استفاده می شود .

۳ – چوب راش :

رنگ مایل به کرم دارد . علاوه بر ایران از کشور آذربایجان نیز وارد می شود . این چوب نیز مثل چوب گردو در برابر حشرات مقاوم است و از آسیب کمتری برخوردا است . در مبلمان های خانگی معمولا از این نوع چوب استفاده شده است .

۴ – چوب آبنوس :

نوع دیگری از انواع چوب مبل است . سیاه رنگ ، خوش بو و با دوام …

معمولا در مبل های مدرن و کلاسیک کاربرد دارد . به نظر می رسد قیمت بالایی هم داشته باشد .

چوب های دیگری نیز از قبیل :چوب بلوط ، چوب چنار ، چوب آکاژو و … در صنعت مبل استفاده می شوند که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد .

با این توصیف امیدواریم توصیه های ما را جدی گرفته باشید و فقط به ظاهر مبلی که انتخاب می کنید توجه نداشته باشید …