برای ست کردن مبل و فرش از ما ایده بگیرید

برای ست کردن مبل و فرش از ما ایده بگیرید

برای ست کردن مبل و فرش از ما ایده بگیرید 600 661 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

می خواهید مبل های خود را با فرشتان ست کنید؟

کار سختی در پیش رو ندارید! اگر به خوبی با اصول ست کردن مبل و فرش ، آشنایی داشته باشید، قادر خواهید بود به راحتی یک ست زیبا از آن ها بسازید که هماهنگی در آن موج می زند.

شاید به نظر بسیاری از شما ست کردن مبل و فرش، فقط به تناسب رنگ پارچه رومبلی با الیاف فرش محدود باشد، اما این طور نیست. تکنیک های مختلفی وجود دارد که می تواند در ست کردن مبل و فرش به شما کمک کند. برخی از این تکنیک ها به صورت مستقیم و برخی به صورت غیر مستقیم به شما کمک خواهند کرد و به هر حال، هماهنگی مورد نظرتان را به همراه خواهند داشت.

ست کردن مبل با پرده

ست کردن مبل با پرده

برای این که بهترین انتخاب در ست کردن مبل و فرش را ایجاد کنید، باید بدانید که این دو، یعنی مبل و فرش را به چند روش می توان با هم ست کرد. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها برای رسیدن به ترکیب دلخواه تان استفاده کنید. حتی اگر مایل نیستید فرش و مبل های منزل تان رنگ مشابه یا نزدیکی داشته باشند، باز هم خواهید توانست با استفاده از این پیشنهادها آن ها را با یکدیگر هماهنگ کنید و به نتیجه ی مناسبی برسید.

برای ست کردن مبل و فرش هر دو را به یک رنگ انتخاب کنید

یکی از ساده ترین گزینه ها برای ست کردن مبل و فرش این است که هر دوی آن ها را به یک رنگ انتخاب کنید. این پیشنهاده، ظاهر ساده و یکدستی به فضا می دهد که اگر آن را دوست داشته باشید، می تواند گزینه ی خوبی باشد. توجه داشته باشید که اگر رنگ مبل و فرش شما یکی باشد، بهتر است رنگ دیگر وسایل را متفاوت انتخاب کنید تا فضا بی روح نشود. همچنین می توانید رنگ مبل و فرش را با کمی اختلاف در تیرگی در نظر بگیرید تا این حالت از بین برود.

ست کردن مبل و فرش

ست کردن مبل و فرش

دو رنگ مختلف به کار ببرید

می توان به جای در نظر گرفتن یک رنگ خاص و انتخاب مبل و فرش طبق آن رنگ، از دو رنگ کمک گرفت. فرش های تک رنگ به شما امکان مانور دادن روی رنگ مبل را نمی دهند، اما انواعی که دارای دو رنگ یا بیش تر هستند، دست تان را برای انتخاب مبل مناسب باز خواهند گذاشت. اگر فرش شما از دو رنگ تشکیل شده است، می توانید یکی از آن ها را در انتخاب مبل لحاظ کنید یا در صورت تمایل، هر دوی آن ها را در نظر داشته باشید.

رنگ های هم خوان را برگزینید

هیچ قانونی وجود ندارد که به شما بگوید رنگ مبل و فرش باید یکی باشد. اگر نمی خواهید رنگ مبل و فرش خود را یکی انتخاب کنید، هیچ مشکلی نیست. شما می توانید از دو رنگ که لزوما هیچ نزدیکی با یکدیگر ندارند، استفاده کنید. البته این ایده در صورتی مناسب خواهد بود که این دو رنگ با یکدیگر هم خوانی داشته باشند و به قول معروف، با هم ست شوند. رنگ های بسیاری هستند که با قرار گرفتن در کنار هم، ترکیب زیبایی ایجاد می کنند، پس اگر با این پیشنهاد موافق باشید، گزینه های بیش تری پیش روی تان خواهد بود.

ست کردن مبل و فرش

ست کردن مبل و فرش

رنگ کوسن ها را با فرش ست کنید

گاهی اوقات می توان به صورت غیر مستقیم، تناسب بین رنگ مبل و فرش را به وجود آورد. نمونه ی این حالت، زمانی است که شما تمرکز روی رنگ رویه ی مبل را کنار گذاشته و به جای آن، رنگ کوسن ها را در تناسب با فرش انتخاب می کنید. بنابراین، اگر احساس می کنید مبل تان با فرش هماهنگی ندارد، اصلا نگران نباشید. با تهیه کردن چند کوسن که هم رنگ فرش تان هستند، می توانید این مشکل را برطرف کرده و آن ها را با یکدیگر هماهنگ کنید.