تمیز کردن مبل راحتی پارچه ای را خودتان انجام دهید

تمیز کردن مبل راحتی پارچه ای را خودتان انجام دهید

تمیز کردن مبل راحتی پارچه ای را خودتان انجام دهید 600 414 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

تمیز کردن مبل راحتی پارچه ای در منزل

تمیز کردن مبلمان باعث جلوه دادن به فضای محیط و افزایش طول عمر کالا می شود، تمیز کردن مبل راحتی پارچه ای کار بسیار دشواری نیست.

جاروبرقی یکی از عوامل در تمیز کردن

برای اینکه این شستشو در منزل صورت گیرد کارهای مختلفی میتوان انجام داد. با انجام منظم گردگیری و جاروکشی مبل‌ها میتوان همیشه آن ها را مرتب نگه داشت.

هنگام جارو کشیدن باید تمامی درزها و بین تشکچه ها را خوب تمیز کنیم و در نهایت با کشیدن برس روی آن جلوه ی بهتری به آن ببخشیم.

استفاده از محلول شوینده یکی دیگر از راه های تمیز کردن مبلمان در منزل است. به منظور این کار مقداری مایع ظرفشویی را با مقداری سرکه‌ی سفید و اندکی جوش شیرین و آب مخلوط کنید. ماده ی حاصل را در یک افشانه ی قابل اسپری بریزید تا بتوانید با اسپری به مبل و با استفاده از پارچه ی تمیز شستشو را انجام دهید.

 

شست و شوی مبلمان

شست و شوی مبلمان

دستمال مرطوب بچه

ممکن است باور نکنید، اما دستمال مرطوب بچه برای تمیز کردن مبل بسیار مؤثر است.

دستمال مرطوب بچه، ترکیب خوبی از صابون و آب همراه با رطوبت کمی است که فقط برای تمیز کردن مبلمان اثاثیه یا لوازم داخلی شما مناسب است.

دستمال مرطوب بچه لکه های مبل راحتی پارچه ای را به آسان ترین شکل ممکن پاک می کند.

نکات مهم در تمیز کردن مبل راحتی پارچه ای

  1. قبل از شروع کار، درب‌ها و پنجره‌ها را باز کنید. اگر اتاق سیستم تهویه دارد آن را نیز روشن کنید. این نوع مواد شوینده، بو و بخارهایی بسیار قوی دارند.
  2. هیچ نوع شوینده‌ای را مستقیما روی مبل نریزید. یک پارچه‌ی تمیز بردارید و کمی از شوینده را روی آن بریزید. حال سطح مبل و لکه‌ها را با آن تمیز کنید. روی برچسب بطری شوینده، معمولا دستورالعمل‌هایی وجود دارد که می‌توانید از نکات آن استفاده کنید.
  3. مانند آنچه درباره‌ی شوینده‌های مایع انجام دادید، در این مورد هم شوینده‌ی خشک را روی بخش کوچکی از مبل آزمایش کنید.
  4. پارچه‌ی آغشته به شوینده را روی سطح مبل بگذارید و بردارید. این کار را در تمام سطح مبل انجام بدهید. مراقب باشید شوینده را روی مبل نکِشید. این کار زمان‌بر است پس باید صبور باشید، اما اگر این نکته را رعایت نکنید ممکن است پارچه‌ی مبل‌تان به‌راحتی آسیب ببیند. برای پاک‌سازی لکه‌های قدیمی و مقاوم‌تر، این کار را چندبار تکرار کنید.
  5. در انتها، خود شوینده را از روی مبل تمیز کنید. شوینده‌های خشک به‌دلیل ترکیبات شیمیایی‌شان ممکن است سبب تغییر رنگ پارچه شوند. بنابراین پس از اتمام کار، پارچه‌ی تمیز دیگری را بردارید و با آب مرطوب کنید (زیاد آن را خیس نکنید). سپس سطح مبل را با آن تمیز کنید. مجددا پارچه را بشویید و آب آن را خوب بگیرید و این کار را چندبار تکرار کنید تا شوینده به‌طور کامل از سطح مبل پاک شود.
  6. اجازه بدهید مبل با جریان هوا خشک شود.
شست و شوی مبلمان خانگی

شست و شوی مبلمان خانگی

برای آشنایی بیشتر با شست و شوی مبلمان راحتی می توانید به مقاله ی شست و شوی مبلمان شما در منزل به سایت اینترنتی وینرال مراجعه کنید.