دکوراسیونی شیک با انواع مبل خانگی

دکوراسیونی شیک با انواع مبل خانگی

دکوراسیونی شیک با انواع مبل خانگی 550 564 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

انواع مبل خانگی

در سال های اخیر تغییر و تحولات زیادی در صنعت دکوراسیون و طراحی منزل ایجاد شده است، مبل خانگی نیز از این قاعده جدا نیست، در سبک زیبا و لوکس کلاسیک، هر وسیله و هر رنگ معنای خاص خود را دارد و در این میان، مبلمان نقشی اساسی‌تر را ایفا می‌کنند، رنگ و مدل مبل ها تاثیر به سزایی در طراحی منزل دارد،در این مقاله به بررسی انواع مبل خانگی می پردازیم.

 

انواع مبل خانگی

انواع مبل خانگی

مبل راحتی

مبل راحتی معمولا ۲ نوع است؛ یکی مبلمانی که کاملا راحتی است و برای استراحت کاربرد دارد و بیشتر استفاده شخصی می‌شود و دیگری مبلمانی که نیمه راحت است و تا حدی رسمی بوده و برای پذیرایی از مهمان مناسب است. مبل‌های راحتی تنوع بسیاری دارند و ازآنجایی‌که اغلب تماما پارچه هستند، طراحان خلاق با ترکیب انواع پارچه‌های خوش‌نقش‌ونگار مبل‌های زیبایی طراحی کرده‌اند و مهم‌تر اینکه به لحاظ هارمونی و هماهنگی با فضاها و دکوراسیون ‌های مختلف دست شما بازتر است و انتخاب راحت‌تری خواهید داشت.

مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک یکی از زیباترین مبلمان‌ها برای دکوراسیون داخلی است که هنوز و تا همیشه طرفداران خاص خود را دارد. در این مبلمان‌های چوبی، قاب طلایی‌رنگ حرف اصلی را می‌زند. روی این قاب‌های چوبی معمولا منبت‌کاری‌های زیبایی صورت می‌گیرد.

مبلمان سلطنتی

تفاوت مبلمان سلطنتی با مبلمان کلاسیک در خاص‌تر بودن سلطنتی‌هاست! به این معنی که ما در مبلمان سلطنتی به‌وضوح شاهد استفاده از طراحی خاص پایه‌ها و دسته‌ها و همچنین رنگ‌های طلایی و کرم هستیم. طرح‌های منبت‌کاری شده در این نوع مبلمان همگی با دست و به‌صورت بسیار ظریف و دقیقی انجام می‌گیرد. مبل سلطنتی به علت خاص بودن، مخاطبان خاصی دارد و افرادی که به سبک زندگی  سلطنتی علاقه دارند، بیشتر از این سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی خود استفاده می‌کنند.

کلاف مبل سلطنتی از چوب های راش، گردو و بلوط ساخته می شود و لازم است چوب کلاف و چوب نما این مبل (تاج و پایه ها) از یک نوع باشند. منبت کاری ها در این مبل بسیار اهمیت دارند از این رو دقت کنید که منبت کاری ها با هم هماهنگ و همخوانی داشته و در آن ها شکستگی وجود نداشته باشد. فوم مبل سلطنتی نیز باید از نوع فوم سرد یا اسفنج ۳۰ یا ۳۵ کیلویی باشد که قابلیت ارتجاعی و مقاومت بالایی دارند. در نهایت بهتر است به نوع پارچه و دوخت آن دقت کنید که تمیز و مرتب انجام شده باشد.