روش های تمیز کردن مبلمان مخمل

روش های تمیز کردن مبلمان مخمل

روش های تمیز کردن مبلمان مخمل 760 600 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

تمیز کردن مبلمان مخمل

از جمله محبوب ترین و مشهورترین مبلمان بین مردم، مبلمان مخمل است.

ظاهر لوکس و لطیف این پارچه مبلی آن را به انتخاب متداولی برای روکش مبل، کوسن، تاج بالای تخت، صندلی غذاخوری و حتی پرده‌های اتاق پذیرایی تبدیل کرده است.

برای اینکه پارچه مبلمان مخمل شما همیشه درخشش و زیبایی خاص خود را داشته باشد، شما باید به طور مرتب به آن رسیدگی کنید.

تمیز کردن مبلمان مخمل نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد زیرا که پرزهای پارچه آن می‌تواند در اثر فشار کنده یا له شوند و در نتیجه ظاهر درخشان و جذاب مبل از بین رود.

قبل از شست و شوی مبلمان خود به نکات زیر توجه کنید

W: حرف W به این معنی است که شما می‌توانید از آب برای تمیز کردن پارچه مخملی خود استفاده کنید و آب آسیبی به مبل شما وارد نمی‌کند.

S: به هیچ عنوان از آب برای تمیز کردن مبل مخمل تان استفاده نکنید. برخی محلول‌های بدون آب در بازار موجود هستند که می‌توانند به شما در تمیز کردن مبل‌تان کمک کنند.

مطمئنا آب برای مبل‌های با برچسب S مضر است و سبب لکه و آسیب‎های دیگری به مبل می‎شود که خوشایند شما نخواهد بود.

WS: بدون هیچ نگرانی می‌توانید از آب و محلول‌های پاک‌کننده‌های بدون آب استفاده کنید.

X: فقط از جاروبرقی یا برس نرمی برای تمیز کردن آن استفاده کنید. از بکار بردن آب یا هر محلول پاک‌کننده‌ بدون آب برای تمیز کردن آن خودداری نمایید.

روش های تمیز کردن مبلمان مخمل

گردگیری مبل مخملی با استفاده از جارو بارقی

شما حداقل یک‌بار در هفته به گردگیری خاک و ذرات ریز هوا که به سرعت روی تمامی وسایل خانه می‌نشینند نیاز دارید و در این میان گردگیری مبلمان و به ویژه مبلمان مخملی اهمیت زیادی دارد.

با استفاده از سری گردگیر مخصوص مبلمان و پرده که در همه جارو برقی‌ها وجود دارند به آرامی و در جهت خواب تشک مبل آن را جارو کنید.

گردگیری با جاروبرقی

گردگیری با جاروبرقی

آب لیمو و جوش شیرین برای تمیز کردن مبل مخملی

اگر چای، قهوه یا هر مایع دیگری روی مبل مخملی‌تان ریخته باشد نمی‌توان آن را به حال خود رها کرد و مطمئنا آب خالی برای تمیز کردن آن کافی نیست.

مقداری آب لیمو به آب اضافه کرده و آن را با جوش شیرین در ظرفی مخلوط کنید!

اگر می‌خواهید سطح بیشتری از مبل‌ها را تمیز کنید و به کف بیشتری نیاز دارید مقدار بیشتری از این محلول را آماده کنید.

سپس یک پارچه نرم و تمیز را به  مایع کف آلود به دست آمده آغشته کرده و به آرامی روی محلی که لکه‌دار شده بمالید.

پارچه را روی مبل نکشید. چون با این کار به بافت مبل آسیب جدی می‌زنید. فقط با حرکات آرام دست پارچه مرطوب را در طول محل لکه دار بمالید.

کف اضافی را با جای خشک پارچه بردارید در آخر اجازه دهید تا مبل خشک شده و به آرامی آن را برس بکشید تا خواب مبل به حالت اول خود برگردد.

شست وشوی مبلمان مخمل

شست وشوی مبلمان مخمل

استفاده از شامپو مبل یا مواد ضد غفونی کننده قوی‌تر

در صورتی که لکه خشک شده و سمج تری روی مبلمان ایجاد شده که به راحتی از بین نمی‌رود و استفاده از هر کدام از این دو روش که در بالا ذکر کردیم هم کمک چندانی به تمیز شدن مبل نمی‌کند، باید از ماده قوی‌تری برای تمیز کردن مبل مخملی خود استفاده کنید.

شامپوی‌های مبل که مخصوص شستن مبل در منزل هستند، یا دیگر مایعات تمیز کننده و ضدعفونی کننده موجود در فروشگاه‌ها گزینه‌های مناسبی هستند.