زیبایی منزل را با چیدمان مبل راحتی داشته باشید

زیبایی منزل را با چیدمان مبل راحتی داشته باشید

زیبایی منزل را با چیدمان مبل راحتی داشته باشید 600 600 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

چیدمان مبل راحتی

یکی از دغدغه های امروز خرید مبل است و گرایش امروزه ی افراد بیشتر به سمت مبلمان راحتی است،و دغدغه ی بزرگتر چیدمان مبل راحتی برای منازل است.

در حال حاضر برای چیدمان مبل راحتی معمولا از طراحان حرفه ای کمک گرفته می شود.

چیدن مبل در هر فضا متفاوت است و برای چینش مبل ها راهکارهای مختلفی وجود دارد، در مقاله ی زیر به شما کمک می کنیم با چیدن مبلمان خود بهترین دکوراسیون را با در نظر گرفتن فضای منزل شما داشته باشید.

چیدمان مبل راحتی

چیدمان مبل راحتی

انتخاب بهتر مبل برای چیدمان مبل راحتی

یکی از نکته های مهم در انتخاب مدل مبـلمان راحتی، ابعاد و اندازه های این نوع مبلمان می باشد. خریداران این نوع مبل ها می بایست با توجه به اندازه سالن پذیرایی و اتاق نشیمن خانه شان، بهترین مبلمان را انتخاب کنند.

مورد دیگری هم که به آن می توان اشاره کرد، شکل ظاهری خود مبل که شامل تشک، دسته و پایه مبل، رنگ بندی و طرح روی مبل می شود، مورد دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد. به علاوه این نکته را هم در نظر بگیرید که راحتی و زیبایی دسته های مبل نیز، به اندازه بدنه اصلی مبل مهم می باشد.

چیدمان مبل راحتی

چیدمان مبل راحتی

انتخاب رنگ مبل راحتی

انتخاب رنگ مبـلمان منزل نیز بهتر است با توجه به سبک کلی دکوراسیون سالن پذیرایی و اتاق نشیمن خانه انجام شود. یکی از ایده ها در انتخاب رنگ مبلمان راحتی، ست کردن و هماهنگی رنگ این مبلمان با ملزوماتی مثل فرش یا پرده است. با انجام این کار، دکوراسیون منزل شما جذاب تر و خاص تر دیده می شود.

 

اصول چیدمان مبل راحتی

فاصله بین مبل ها نباید زیاد باشد، هر مبل باید با فاصله کمی کنار دیگری قرار بگیرد زیرا اگر فاصله بین مبل ها زیاد باشد مهمانان نمیتوانند به خوبی با هم ارتباط برقرار کنند و گفتگوی صمیمانه ای نخواهند داشت.

مبل ها را به دو شکل متقارن و غیر متقارن میتوانید بچینید، چیدمان متقارن مبل ها فضای خانه تان را رسمی میکند و چیدمان غیر متقارن مبل ها فضای خانه را غیر رسمی میکند و بهتر است مبلمان منزل تان را به شکل غیر متقارن بچینید.

همه مبل ها را کنار یک دیوار به ردیف نچینید، مبلمان منزل بهتر است به شکل گرد چیده شوند طوری که مهمانان همدیگر را به خوبی ببینند و بتوانند بهتر ارتباط برقرار کنند.

فاصله بین مبلمان و میز های عسلی باید ۳۵ تا ۴۵ سانتی متر باشد تا فضای کافی برای قرار دادن پاها باشد.

چیدمان مبل راحتی

چیدمان مبل راحتی

دو نکته مهم دیگر برای چیدمان مبل راحتی تقدم و تقارن هستند. همیشه سعی کنید بزرگترین تکه مبلمان را اول جاگذاری کنید، برای مثال مبل راحتی در اتاق نشیمن یا تخت خواب در اتاق خواب. این قطعات بزرگ باید همیشه روبروی نقطه کانونی دکوراسیون خانه قرار بگیرند، اگر خانه کوچکی دارید حتما مبلمان را با فاصله نسبت به دیوار قرار بدهید.

نقطه ی کانونی برای شما می تواند تلوزیون،شومینه باشد، اما تقارن همانطور که از اسمش پیداست در مورد ایجاد نظمی مشخص در نحوه چیدمان مبلمان است البته تقارن بیشتر مناسب اتاق های رسمی خانه مانند پذیرایی است، ولی در اتاق های دیگر مانند نشیمن چینش غیر متقارن بهتر جواب می دهد چرا که فضا را دوستانه نشان می دهد.