قیمت مبل به چه عواملی بستگی دارد ؟

قیمت مبل به چه عواملی بستگی دارد ؟

قیمت مبل به چه عواملی بستگی دارد ؟ 380 380 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

قیمت مبل به چه عواملی بستگی دارد ؟

قیمت مبل به عوامل مختلفی بستگی دارد که تو این مطلب میخوام شما رو با آن آشنا کنم . میدونم دنبال این هستید که مبلی با قیمت مناسب و کیفیت بالا خریداری کنید پس با دقت مطلب رو بخونید .

 

قیمت مبل

 

 

 

۱-مبل از سه قسمت کلاف و روکش و لایه های میانی تشکیل شده است . جنس و کیفیت این سه قسمت تاثیر زیادی روی قیمت مبل دارد .

کلاف مبل : کلاف همان اسکلت مبل است . مبل خوب و با کیفیت باید اسکلت محکم و قویی داشته باشد . در اسکلت مبل از چوب گردو و راش و رس و چوب سفید استفاده میشود . چوب رس وچوب سفید در مبلمان راحتی استفاده می شود چوب سفید قیمت و کیفیت پایینی دارد و ارزش خرید ندارد .

مبلی را خریداری کنید که هنگام استفاده صدای غژغژ ندهد که نشان دهنده ضعف اسکلت آن است . اسکلت خوب و مقاوم که از چوب مرغوب تهیه می شود باعث افزایش قیمت مبل می شود .

-روکش مبل : روکش مبل بخش خارجی مبلمان است که نقش ویژه ای در دکوراسیون دارد و به علت استفاده مداوم حتما باید جنس پارچه آن مرغوب باشد تا همیشه شیک به نظر بیایید . پس از پارچه های بی کیفیت و ارزان قیمت استفاده نکنید . روکش مبل نقش اساسی در کیفیت و قیمت مبل دارد .

– جنس لایه های میانی : یکی دیگر از مواردی که روی قیمت مبل تاثیر می گذارد متریال و جنس لایه های میانی مبل است . به تشک مبل ها توجه ویژه داشته باشید چون تشک بی کیفیت خیلی زود تغیر شکل می دهد و نشیمنگاه راحتی هم ندارد . فوم های به کار رفته در تشک کیفیت و قیمت های مختلفی دارند . بهترین فوم برای مبلمان فوم سرد است .

۲-هر نوع مبلمانی قیمت مخصوص خودش را دارد .

-مبل راحتی یکی از ارزانترین انواع مبلمان است . چون بیشتر قسمت آن را روکش و پارچه خارجی تشکیل داده است .

– مبلمان کلاسیک نسبت به مبل راحتی از قیمت بیشتری برخوردار است . اسکلت تمام چوبی و منبت کاری های آن زیبایی خاصی دارد و علت قیمت نسبتا بالای این نوع مبل ها است . در کل هرچه نقش و نگار و منبت کاری مبل بیشتر باشد روی قیمتش اثر می گذارد .

– مبلمان سلطنتی قیمت بالایی بین انواع مبلمان ها دارد . چون پایه ها و تاج و دسته های آن با دست منبت کاری شده اند و چوب به کار رفته در کلاف آن ها از جنس مرغوب است و معمولا از پارچه های ابریشمی و مخمل برای روکش آن ها استفاده می شود .

۳- تعداد مبل ها هم بر روی قیمت آن تاثیر دارد به عنوان مثال یک مبلمان هفت نفره قیمت پایین تری نسبت به مبل مان نه نفره مشابهش دارد .

تلاش کنید تا خریدی هوشمندانه داشته باشید به طوری که مبلمان با کیفیتی تهیه کنید که کارایی خوب و قیمت مناسب داشته باشد .

شاد و پیروز باشید.