مبل منزل دکوراسیون انتخابی شما

مبل منزل دکوراسیون انتخابی شما

مبل منزل دکوراسیون انتخابی شما 720 540 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

مبل منزل

جذاب ترین قسمت طراحی دکوراسیون

مبل منزل معمولا از نظر ظاهری به سه دسته مهم : راحتی ، استیل و کتیبه تقسیم می شود.البته این سه نوع مبل نیز دارای مدل های مختلفی است . مثلا مبل راحتی در مدل های مختلف ال ، ترک ، ایتالیایی ، کلاسیک و مدرن در بازار موجود است . در انتخاب مبل منزل به غیر از جنس ، مدل و رنگ به یک عامل مهم دیگر نیز باید توجه کرد و آن فضای موجود در منزل است. معمولا افرادی از مبل استیل یا سلطنتی استفاده می کنند که منزل آنها دارای پذیرایی و یا سالن نسبتا بزرگی باشد . برای خانه های کوچکتر مبل راحتی یا کتیبه مناسب تر است .

مبل منزل

مبل منزل

عوامل دیگر در انتخاب مبل منزل

از دیگر عوامل مهم در انتخاب مبل منزل ، اسکلت مبل و یا اصلاحا کلاف مبل می باشد.

کلاف مبل همان اسکلت چوبی است که ابر و پارچه ی مبل روی آن سوار می شود . در اصلاح همان رویه کوبی می گویند .

حال تصور کنید که اسکلت یک مبل ، محکم و از چوب مناسب نباشد چه اتفاقی می افتد؟ آیا زیبا بودن مدل مبل و یا رنگ قشنگ آن کمکی به استحکامش می کند؟قطعا نه !

برای اینکه مطمئن شوید یک مبل محکم و مناسب انتخاب می کنید حتی الامکان از دوستان و آشنایانی که در این کار هستند و البته منصف !…خرید نمایید. این کار در قیمت مبل شما نیز تاثیر گزار خواهد بود.

مثلا ممکن است فروشنده ای بابت یک دست مبل منزل شما ، که شاید ۵ میلیون تومان هم هزینه نبرده باشد از شما دو یا سه برابر آن را دریافت کند و شما نیز خوشحال از اینکه مبل ایده آل خود را خریده اید ، از کلاه بزرگی که بر سر شما رفته غافل باشید .

گاهی نیز برای صرفه ی اقتصادی خود ، می توانید مبل منزل خود را تعمیر کنید . تعمیر کاران مبل می توانند پارچه و رنگ ، ابر و گاهی اوقات کلاف مبل شما را تعمیر کنند.

ناگفته نماند بعضی از شرکت های تولید مبل ، دارای گارانتی فروش هستند و می توانند در صورت خرابی مبل منزل شما (قبل از تمام شدن مدت گارانتی ) آن را تعمیر کنند و یا آن را با یک مبل جدید تعویض کنند .

عامل دیگر در انتخاب مبل منزل که بیشتر مورد توجه خانم هاست و اقایان توجه زیادی به آن ندارند جنس مبل باشد . مبلمان پوستی ، به ظاهر شاید براق و شیک به نظر برسد اما پاره شدن پوست در اثر کشیده شدن یک شئ تیز مثل کارد میوه خوری و لکه دار شدن آن توسط مواد شیمیایی ، خودکار ، انواع جوهر و… از مهم ترین عیوب آن باشد. مبلمان پوستی بسیار راحت قابل شستشو هستند وخیلی سریع هم خشک می شوند .اما در مقابل مبلمان پارچه ای در صورت کثیف و لکه دار شدن سخت شسته می شوند و پارچه ی آن در مدت زمان زیادی خشک می شود . شما می توانید برای شست و شوی فوری منزل از شامپو فرش ها و یا ماشین های خشک کن استفاده کنید و از لکه ها و کثیفی های مبل منزلتان در امان بمانید .