نقش مبلمان در دکوراسیون

نقش مبلمان در دکوراسیون

نقش مبلمان در دکوراسیون 396 228 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

نقش مبلمان در دکوراسیون

شاید تا به حال به این نکته دقت نکرده باشید که محیط پیرامون ما چه نقش مهمی در زندگی روزمره ایفا می کند .بدیهی است که افراد در محیط های شلوغ یا نامرتب کارایی کمتری دارند و دچار خستگی ذهنی می شوند . به همین دلیل دکوراسیون و معماری داخلی ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است . امروزه یکی از اصلی ترین المان های دکوراسیون داخلی ،نقش مبلمان در دکوراسیون می باشد .

 

نقش مبلمان در دکوراسیون

مبل و دکوراسیون

 

 

 

اگر مبلمان بر اساس محیطی که در آن قرار میگیرد به درستی انتخاب شود علاوه بر زیبایی دکوراسیون آرامش ذهنی افراد را به دنبال خواهد داشت .

باید برای خرید مبلمان مناسب به این نکات توجه خاصی داشت :

۱-تناسب مبل با محل مورد استفاده :مبلمان باید با محیط مورد استفاده تناسب داشته باشد .

-مبلمان ها انواع مختلفی دارند و شما با توجه به نوع دکوراسیون و استفاده خود باید ان را تهیه کنید . مبلمان سلطنتی برای دکوراسیون های آنتیک و تشریفاتی استفاده می شود . برای یک دکوراسیون مدرن مبلمان کلاسیک گزینه ی خوبیست . و از مبلمان راحتی برای اتاق نشیمن یا خانه های کوچک استفاده می شود . پس اولین سوالی که باید به آن جواب دهید این است که مبلمان را برای چه استفاده ای تهیه می کنید ؟

– اندازه مبلمان شما باید با فضای مورد استفاده تناسب و هارمونی داشته باشد تا رفت و آمد دچار اختلال نشود و شلوغی و خستگی به دنبال نداشته باشد . مبلمان باید متناسب با متراژ محیط انتخاب شود .

-رنگ مبلمان نقش اساسی در دکوراسیون دارد و باید با پرده ها و فرش ها و تابلوها تناسب داشته باشد تا دکور زیبایی ایجاد کند .

– پارجه مبلمان تاثیر ویژه ای در زیبایی دکوراسیون شما دارد . برای انتخاب طرح و رنگ پارچه باید به هماهنگی پارچه با اجزای محیط دقت کنید . تا جایی که امکان دارد از پارچه های ساده استفاده کنید چون پارچه طرحدار فضا را شلوغ کرده و کوچکتر نشان می دهد . علاوه بر طرح و رنگ جنس پارچه هم در دکوراسیون تاثیر دارد .

-کوسن مبل جلوه خاصی به محیط می دهد و باعث راحتی نشستن می شود ودر دکوراسیون هم خیلی مورد استفاده قرار میگیرد . ست کردن پرده با کوسن مبل هارمونی دل انگیزی ایجاد می کند .

۲- راحتی مبلمان : مهمترین شاخصه یک مبل با کیفیت و معتبر نشیمنگاه راحت آن است ، همین امر باعث کارایی دکوراسیون می شود توجه داشته باشید که فقط زیبایی در دکوراسیون نقش ندارد بلکه یک دکوراسیون مناسب زیبایی و کارایی را هم زمان دارد .

۳- توجه به جنس و مقاومت بدنه مبل : یکی از شاخصه های مبلمان خوب مقاومت بدنه آن است اسکلت چوبی بهترین انتخاب برای بدنه مبل هستند البته از قاب های فلزی هم استفاده می شود ولی بیشتر مصرف اداری دارد . بدنه چوبی پویایی و حیات را در دکوراسیون القا می کند و فضایی لذت بخش می سازد .

امیدوارم با توجه به نکته های بالا بهترین مبل رو خریداری کنید  و تاثیر فوق العاده مبلمان رو در دکوراسیون تون مشاهده کنید و لذتش رو ببرید .

دکوری پر از رنگ و لعاب و زندگی ای پر از آرامش . به امید