نکاتی در مورد مبل راحتی

نکاتی در مورد مبل راحتی

نکاتی در مورد مبل راحتی 697 430 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

نکاتی درمورد مبل راحتی

به چه نکاتی در زمان خرید مبل راحتی توجه کنیم ؟

امروزه مبلمان یکی از وسایل اساسی منازل در نظر هر ایرانی بشمار می آید .صنعت مبلمان به یکی از صنایع پر در آمد در چند دهه اخیر تبدیل شده و همچنین درصادرات نیز سهمی را به خود اختصاص داده است و به صورت علمی درمراکز دانشگاهی کشور پیگیری می شود.در حال حاضر انواع مبلی که در بازار عرضه می شود شامل مبل استیل یا سلطنتی و مبل راحتی است .با توجه به این که مبل راحتی در میان مردم طرفداران  بسیاری  پیدا کرده دراین نوشته اطلاعاتی را در مورد آن با  شما در میان  می گذاریم .

تنوع مبلمان در داخل کشور سبب شده است تا مردم با دقت بیشتر برای خرید آن اقدام کنند . علاوه بر این تاثیر مبلمان در دکو راسیون منزل ،میزان هزینه ،فضای مو جود ،دوام و استحکام و…از مسائلی است که در خرید مبل حساسیت را بسیار بالابرده است.

 

نکاتی در مورد مبل راحتی

نکاتی در مورد مبل راحتی

 

مبل راحتی امروزه بیانگر سبک زندگی مدرن بوده و بیشتر مورد توجه جوانترهاست .انواع مبل راحتی شامل کاناپه ،فوتن یا تخت خوابشو ،شانو ،«ال »،«ال یو »می باشد .در ساختمان مبل راحتی از چوب کمتری نسبت به مبل استیل به کار رفته است و در بدنه اصلی آن هم از چوب استفاده نمی شود مبلهای راحتی پایه و پشتی کوتاهی دارند و دسته های آنها پهن است.البته امروزه طرحهای مختلف مبل استیل قابل پیاده شدن در انواع مبل «ال»نیز می باشد و تنوع آن را در بازار به راحتی می توان پیدا کرد .

 

نکاتی در مورد مبل راحتی

نکاتی در مورد مبل راحتی

 

از نکاتی که می توان در خرید مبل راحتی به آن اشاره کرد ،فوم یا اسفنج بکار رفته در آن است.دبل یکی از مناسب ترین نوع تشکی است  که در ساخت مبل کاربرد دارد ، وبه راحتی قابل شستشو می باشد ، نکته ای که در نوع فوم باید به آن توجه داشت ،سرد بودن فوم است ،به این معنی که با نشستن یا فشاردادن آن سریع به حالت اول خود باز گردد .در حالی که فو مهای گرم به سرعت می خوابد و دیرتر به حالت اولیه خود باز می گردد .در صورتی که  از اسفنج درتشک مبل راحتی استفاده شده است ،حتما در مورد وزن آن از فروشنده سوال کنید ،وزن مناسب اسفنج ها ۳۰ یا ۳۵ کیلوگرم می باشد که این نوع اسفنج ها سفت و قابل شستشو می باشند .

نکته دیگر نکته دیگردرمورد مبل راحتی توجه به نوع پارچه به کار رفته است . استفاده از پارچه مخمل آن هم ازنوع براق بر مبل راحتی معمولتر است والبته توجه به تراکم پارچه هم از اهمیت زیادی برخوردار است که با دست کشیدن بر روی پارچه متوجه تراکم آن خواهید شد .

نکته بسیار مهم

از نکات خیل مهم ،توجه به فضا نیز بسیار اهمیت دارد .قبل از خرید حتما فضایی که مبل می تواند اشغال کند را در نظر بگیرید و حتی فضای مورد نیاز میز جلومبلی وفضایی که به راحتی بتوانید رفت و آمد را هم در نظر بگیرید.برای اتاق های کوچک از لاوست ها و یا اندازه کوچک تر مبل استفاده کنید .در نوع «ال»توجه به اضلاع و گوشه های خانه بسیار اهمیت دارد .

نکته دیگرتوجه به اندازه های استاندارد است ،به عنوان مثال برای لاوست های دو نفری عرض cm153 وعمقcm89 و ارتفاع استاندارد cm 93 از زمین تا قسمت بالای پشتی می باشد .وهمچنین بر اساس مطالعات علمی صورت گرفته  ،زاویه پشتی با سطح نشیمنگاه مبل راحتی حدود ۱۰۵ تا ۱۱۰ درجه باشد .و پشتی بر اساس شکل طبیعی ستون فقرات طراحی شود .ارتفاع پشتی در حدودcm 62،ارتفاع تکیه گاه ساعد cm23در نظر گرفته شود .