پارچه مبل ، لباس مبلمان خانه شما

پارچه مبل ، لباس مبلمان خانه شما

پارچه مبل ، لباس مبلمان خانه شما 640 378 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

گردشی در انواع پارچه مبل

هنگامیکه نوبت به انتخاب مبل برای خانه می‌رسد،گزینه های مختلفی در انتخاب و خرید ما تاثیرگذار می گذارد که مهم‌ترین آن‌ها جنس و پارچه مبل  است. جدا از طرح پارچه مبل که با توجه به سبک رنگ دکوراسیون منزل انتخاب می‌شود، جنس پارچه مبل باید با توجه به فاکتورهای مختلفی از جمله کارکرد، داشتن کودک و موارد دیگر انتخاب می‌شود. با توجه به این نکات، ما در ادامه انواع مختلف مدل‌های پارچه مبلی را برای شما معرفی خواهیم کرد.

پارچه مبل

پارچه مبل

 

بافت پارچه مبلی

برای اینکه بخواهیم پارچه مبل  را خریداری کنیم پیش از هر چیزی باید درباره بافت آن اطلاعاتی کسب کنیم. هر پارچه مبل دارای بافت متفاوتی است که از بافت شل گرفته تا بافت سفت و محکم دسته بندی شده و موجب می‌شود استحکام یک پارچه کم یا زیاد شود. هرچه یک پارچه بافت سفت‌تری داشته باشد مستحکم‌تر شده، شستن آن ساده‌تر می‌شود و ظاهر خود را نیز دیرتر از دست می‌دهد.

پارچه مبلی کتان

پارچه مبل کتان معمولا بافت نرم تری دارد و راحت‌تر و ظریف‌تر روی مبل قرار می‌گیرد. بخصوص اگر می‌خواهید کاور رومبلی انتخاب کنید این جنس از پارچه می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. اما از نگاهی دیگر این نوع پارچه خیلی محکم بافته نمی‌شود، نخ‌ این پارچه مبل حساس هستند و در نتیجه مراقبت بیشتری نیاز خواهند داشت.

 

پارچه نخی برای رومبلی

پارچه مبل مخمل

پارچه مبل مخمل بافت محکم‌تری نسب به پارچه کتان دارد، چرا که فقط به صورت افقی بافته نمی‌شود. بافت پارچه مخمل نرم و مرتب است و موجب می‌شود این نوع پارچه دوام و استحکام بیشتری داشته باشد. یکی از فواید پارچه مبل مخملی این است که وقتی به آن دست می‌زنید نرمی آن را به وضوح احساس خواهید کرد. همچنین نوع این بافت طوری است که تمیزکردن پارچه را نیز ساده‌تر می‌کند.

 

پارچه مبل مخمل

پارچه مبل مخمل

پارچه مبلی میکروفایبر

پارچه میکروفایبر دربرابر لکه مقاوم است و مناسب خانه‌هایی است که کودک یا حیوان خانگی دارند. این نوع پارچه مبلی بسیار بافت مستحکمی دارد که از ترکیب پلی استر و نایلون بافته شده‌اند. از آنجایی که استحکام این نوع پارچه مبلی به قدری زیاد است که چیزی به داخل بافت آن نفوذ نمی‌کند، تمیزکردن آن به راحتی انجام می‌گیرد. اغلب اوقات با جاروبرقی زدن می‌توانید به خوبی این نوع مبل را تمیز کنید.

پارچه مبل

پارچه مبل

پارچه نخی برای رومبلی

پارچه نخی یکی از معمول‌ترین انتخاب‌ها برای پارچه مبلی است. این نوع پارچه به سادگی رنگ پریده نمی‌شود. پارچه‌های نخی اغلب بافت‌های متفاوتی دارند که با توجه به شل یا سفت بودنشان میزان استحکامشان را مشخص می‌کند. این نوع پارچه همچنین نسبت به سایر مدل‌ها ارزان‌تر خواهد بود

رومبلی چرمی

جنس چرم یکی از نرم‌ترین و مدرن‌ترین انتخاب‌ها برای پارچه مبلی است. چرم در برابر لکه مقاوم است و به خاطر بافتی که دارد هیچ چیز به داخل آن نفود نمی‌کند و همین موجب می‌شود تمیزکردن مبل چرمی به راحتی با یک دستمال امکان پذیر باشد. چرم مقاوم و مستحکم است اما در عین حال می‌تواند در برابر تیزی آسیب پذیر باشد. با این حال این نوع پارچه مبلی را مناسب برای خانه‌هایی که کودک و یا حیوان خانگی دارند می‌دانند. این نکات درباره نگهداری از چرم می‌تواند برای شما مفید باشد.

رومبلی چرمی

رومبلی چرمی

پارچه مبل جیر

جیر یکی دیگراز پارچه مبلی های محبوب برای بسیاری از افراد است. جیر چهره‌ای شیک و کلاسیک به مبلمان می‌بخشد و به خاطر نوع بافتی که دارد اغلب تمیزکردن آن نیز ساده است. پارچه‌های جیر، طبیعی و مصنوعی دارند که آن‌ها را از لحاظ قیمت و استحکام با هم متفاوت می‌سازد. هرچند باید دقت داشته باشید، پارچه مبل جیر در برابر آب حساس است بنابراین نباید با پارچه خیلی خیس یا آب آن را تمیز کرد. اگر چنین جنسی برای رومبلی خود انتخاب کردید می‌توانید از اسپری یا مایعات مخصوص تمیزکردن پارچه جیر استفاده کنید که به روی آن لکه ایجاد نکند.

 

پارچه مبلی جیر

پارچه مبلی جیر