کاناپه مبل – باید و نبایدها

کاناپه مبل – باید و نبایدها 1500 1000 مبلمان وینرال | تولید کننده مبل راحتی

کاناپه مبل – باید و نبایدها 

کاناپه مبل ، یكی از گرانترین عناصر دكوراسیونی است كه باید در زمان خرید مبلمان و وسایل به آن توجه كنید زیرا هزینه‌ای بالا را به خود اختصاص می‌دهد.

همچنین، فضایی زیاد را در دكوراسیون اشغال می‌كند و عنصری است كه شما و خانواده، زمانی طولانی را روی آن می‌گذرانید.

بنابراین، باید نكاتی را پیش از بیرون رفتن و خرید چنین عنصر مهم دكوراسیونی بدانید تا بتوانید با انتخاب بهترین گزینه از خرید خود راضی باشید.

•ابتدا مشخص كنید كه چگونه قرار است از كاناپه استفاده كنید و در این مورد، صادق باشید.

آیا از آن برای نشستن جلوی تلویزیون یا مطالعه استفاده می‌كنید یا به‌صورت رسمی و برای پذیرایی از میهمان؟ هر یك از این كاربردها، گزینه مناسب خود را می‌طلبد. به‌عنوان مثال، برای دراز كشیدن و تماشای تلویزیون به كاناپه‌ای بسیار نرم نیاز است، اما برای پذیرایی‌های رسمی از میهمان به كاناپه‌ای با سبكی رسمی و البته راحت نیاز است.

•تا جایی كه توان مالی شما اجازه می‌دهد، بهترین كیفیت را انتخاب كنید

زیرا قرار است كه سال‌ها از این كاناپه مبل استفاده كنید. به یاد داشته باشید كه مبل و كاناپه‌ای با كیفیت متوسط می‌تواند ۱۰ سال عمر كند در حالی كه كاناپه و مبلی با كیفیت، عمری بالای ۲۵ سال دارد.

•فراموش نكنید كه قبل از خرید كاناپه، دست خود را به پشتی آن فشار دهید.

اگر حس كردید كه توخالی است، كاناپه ساختاری سست دارد و باید داخل آن پر شود.

•قبل از خرید، كاناپه را امتحان كنید.

در همان فروشگاه روی آن بشینید، دراز بكشید و راحتی آن را امتحان كنید.

•اندازه‌گیری دقیق فضا را فراموش نكنید. خریدخ

عرض و عمق فضایی را كه كاناپه در آن قرار می‌گیرد، اندازه‌گیری كنید. پهنای درگاه دری را كه قرار است كاناپه را از آن وارد خانه كنید نیز، اندازه بگیرید و این اندازه‌ها را زمان خرید همراه داشته باشید.

•به روكش مبل توجه كنید و ببینید كه آیا مناسب با شرایط زندگی شما هست یا خیر.

برای مثال، اگر فرزندی بازیگوش دارید، بهتر است كاناپه‌ای خریداری كنید كه روكش آن به راحتی تمیز شود و به‌صورتی باشد كه لكه و كثیفی را دیرتر نشان بدهد.

پیش از اقدام برای خرید، با سبك كاناپه‌ها آشنا شوید و سبك مناسب خود را تعیین كنید.

آیا كاناپه‌ای با دسته‌های بلند می‌خواهید یا دسته‌های كوتاه یا بدون دسته؟! آیا كاناپه‌ای با خطوط صاف و مدرن می‌خواهید یا خطوط منحنی و سبكی كلاسیك؟

کاناپه مبل تمام پارچه را ترجیح می‌دهید یا كاناپه‌ای كه پایه‌های چوبی آشكار دارد؟ بنابراین، حتما در مورد سبك‌های مختلف كاناپه‌ها تحقیق كنید.